Chcete něco sdělit svému okolí?
Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý
>>> Přidat článek <<<

Fotbalisté Čáslavi Petr Kunášek a Jiří Čuchal korunovali vysokou výhru nad Náchodem parádními góly

17.09.2018
Ilustrační foto
V šestém kole divize C fotbalisté FK Čáslav hostili v neděli FK Náchod. V předchozích pěti utkáních získali vždy minimálně dva body a to je vyneslo do čela tabulky. Na tuto bilanci samozřejmě chtěli navázat i ve střetnutí s Náchodem:

Čáslav - Náchod 6:0 (3:0)

Čáslavští měli po celý první poločas jasně navrch, navíc už v 5. min. zůstal po rohovém kopu úplně sám J. Petrů a hlavou otevřel skóre - 1:0. Hosté se sice snažili, ovšem Kubát řešil jen slabou a špatně umístěnou ránu Hlavy, o chvíli později sice Malý mířil lépe, ale čáslavský gólman vyrazil míč na roh. Domácí zatápěli náchodské obraně rychlými protiútoky, po jednom z nich ve 29. min. Kobos vyrazil zakončení J. Petrů na roh, po kterém ale Hannich upravil na 2:0. Ve 41. min. hlavičku Bricha po trestném kopu jistě kryl brankář Kubát, naopak se ve 43. min. zjevil před Kobosem úplně sám Jícha a bylo to 3:0.

Domácí nastoupili do druhé půle vlažněji a příležitosti měl soupeř: Po rohovém kopu Brich naštěstí pro Čáslav přesztřelil a v 68. min. proti Sobotkovi vyběhl daleko ze své brány do strany gólman Kubát. V 73. min. ale Čáslav zahrávala rohový kop, na který gólman Kobos nedosáhl a Mráz hlavou zvýšil na 4:0. Nejlepší fotbalové momenty si ale domácí schovali až na samotný závěr: Míč po rohovém kopu se odrazil ke Kunáškovi, který prošel napříč celým vápnem a za jeho ránou do bližší šibenice se Kobos jen ohlédl - 5:0. O dvě minuty později si míč k trestnému kopu postavil Čuchal a i když se náchodský gólman po jeho ráně za zeď natahoval jak to šlo, na balón nedosáhl - 6:0.

HODNOCENÍ TRENÉRA
„Výsledkově se nám zápas povedl super, herně to i přes vítězství takové nebylo,"upozornil trenér Čáslavi Radim Truksa. „Pro soupeře je výsledek strašně krutý - my jsme se dokázali prosadit čtyřikrát po standardní situaci, jinak si nemyslím, že by rozdíl ve skóre měl být tak vysoký," vysvětlil a pokračoval: "O přestávce jsme se bavili o tom, že budeme hrát stále hodně nahoře, stále budeme hodně presovat a chtěli jsme soupeře udržet pod tlakem. Prvních dvacet, pětadvacet minut druhé půle ale nebylo naší strany příliš dobrých. Potom jsme přidali ještě tři branky, tak můžeme být spokojení."

BRANKY
Branky: 5. J. Petrů, 29. Hannich, 43. Jícha, 73. Mráz, 87. Kunášek, 89. Čuchal. Rozhodčí: Vychodil - Novotný, Radina. ŽK: Moravec, Kábrt, Brich. Diváků: 250.

SESTAVA
Čáslav: Kubát - Skokan, L. Vebr, Mráz (73. Richard), Kunášek - Mlynka (65. Strnad), J. Petrů, Vančura (79. T. Kopp), Hannich (70. Kořínek) - Jícha, Uher (64. Čuchal). Trenér Radim Truksa. Náchod: Kobos - Moravec, Podolník, Kábrt, Král - Simon, J. Nejman, D. Nejman, Hlava (68. Pípek) - Rojšl (18. Brich), Malý (58. Sobotka). Trenér Jaroslav Panenka.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Kutnohorska